Неизвесен стартот на учебната година, на потег е владата


2 копии

51 претставник на средношколците од 17 града во земјава преку он лајн состанок денес одлучуваат како ќе реагираат на одлуката за онлајн-настава, дали ќе ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унијата на средношколците попладнево донесе одлука следниот петок тие да излезат на протест во Скопје, во знак на незадоволство од одлуката на Министерството ...
| | веќе видена | слични

Средношколците попладнето одлучија да излезат на протести, откако вчера по состанокот во Владата, со премиерот и ресорните министри не добија потврда за ...
| | веќе видена | слични

Србија дава можност за избор за присуство во училница или онлајн настава со скратени часови од 1 септември. Нема да имаат можност за избор родителите на ...
| | веќе видена | слични

Откако надлежните одлучија децата од 1 до 3 одделение да одат во училиште, но оставија простор родителите да ја донесат конечната одлука дали нивното дете ...
| | веќе видена | слични

Од земјите во регионот, новата учебна година ќе започне на 1 септември во Србија и во Словенија, во Хрватска на 7 септември, а на 15 септември училиштата ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коалицијата МЕНУВАМЕ со особено внимание, почнувајќи од април месец па се до денешен ден, ја следи состојбата во процесот на образованието на децата со оштетен ...
| | веќе видена | слични

. Во изминатите  неколку месеци ниту со  една реченица не беа спомнати слепите ученици како дел од целокупниот образовен процес од страна на релевантните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 558 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 207 | | | веќе видена

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид комунистичката идеологија. Наука ...
сите 267 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби, кој денеска присуствуваше на настан по повод завршување на проектот за гасификација на болницата во Чаир, одговарајќи на ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неизвесен стартот на учебната година, на потег е владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: