Грција се повлече од идејата за ПЦР тест за камионџиите

2 копии

Стравот од коронавирусот го намали бројот на посетители на градскиот пазар во Делчево Се поголемиот број случаи на Ковид-19 на дневно ниво во Делчево си го ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Главната летна туристичка сезона што полека изминува потфрли по сите параметри, и од посетеноста и од остварениот промет. Причините се добро познати, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главната летна туристичка сезона што полека изминува потфрли по сите параметри, и од посетеноста и од остварениот промет, пишува дописникот на МИА од Охрид. ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата со ковид-19, покажа дека транспортот на стоки и услуги, мора и може да се одвива и покрај фактот дека многу држави во светот поставија „вештачки“ ...
| | веќе видена | слични

Барањата за ПСР-тестови нагло се зголемил во Македонија, откако Србија воведе ваков услов за Македонија, додека други околни земји тоа го воведоа како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 196 | | | веќе видена

Историските настани и личности не се работа на политичарите и на комисии, вели историчарот Тодор Чепреганов во однос на ставовите кои доаѓаат од официјална ...
сите 232 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја ...
сите 261 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција се повлече од идејата за ПЦР тест за камионџиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: