Ќе поднесе ли ВМРО-ДПМНЕ иницијатива до Уставен суд за доделениот мандат за Заев?


По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од СДСМ Костадин Костадинов е избран за претседател на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата. Заменик-претседател во Комисијата ...
| | веќе видена | слични

Новото парламентарно мнозинство од 62 пратеника на СДСМ, ДУИ и ДПА вчера попладне го избраа Талат Џафери од ДУИ за нов претседател на Собранието, кому ова му е ...
| | веќе видена | слични

Талат Џафери останува претседател на Собранието на Македонија. На попладневното продолжение на конститутивната седница на законодавниот дом, тој беше реизбран ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На предлог на целото мнозинство на СДСМ и ДУИ од 62 пратеника, Талат Џафери повторно е избран за претседател на Собранието. За изборот на Џафери гласаа сите 62 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 303 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе поднесе ли ВМРО-ДПМНЕ иницијатива до Уставен суд за доделениот мандат за Заев?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: