За првпат од крајот на јуни БРОЈОТ НА АКТИВНИ СЛУЧАИ СО КОРОНАВИРУС ПОД 3.000


Институтот за јавно здравје денеска регистрира намален број на активни случаи – 2950. По подолг период бројот на активни случаи е под 3.000, соопштуваат од ...
| | веќе видена | слични

Во последното деноноќие во Србија се потврдени уште 170 позитивни случаи на коронавирусот, а тестирани се 8.670 лица, при што починаа уште тројца пациенти. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
5 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1733 тестирања, а регистрирани се 159 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-32, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство денеска информираше дека во изминатото деноноќие во Македонија регистрирани се вкупно 159 новозаболени со коронавирус. Во главниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кај Kомисијата за заразни болести сепак нема расположение да одобри целодневна настава со физичко присуство на учениците од прво до трето одделение но утре ќе ...
сите 405 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 379 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 465 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За првпат од крајот на јуни БРОЈОТ НА АКТИВНИ СЛУЧАИ СО КОРОНАВИРУС ПОД 3.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: