Работник од Прилеп почина од повреди здобиени на работно место

3 копии
2 копии

МРВ соопшти дека вчера (21.08.2020) околу 18.20 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во фирма во Кочани, додека извршувал работни задачи, се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Педесет и пет мигранти се пронајдени утринава во 4 часот по полноќ на локалниот пат кој води кон селото Триводи, Струмичко. Министерството за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични

Работник од Кочани, починал како последица од повредите со кои се здобил додека извршувал работни задачи на своето работно место. -Вчера во 18:20 часот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера попладне на патниот правец Битола-Ресен се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди-А3“, со битолски регистарски ознаки, управувано од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 303 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 176 | | | веќе видена

Државното музичко училиште дозвола доби со физичко присуство на ученици да ги одржува стручните премети, но не и општообразовните предмети, теоретските, ...
сите 440 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 186 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работник од Прилеп почина од повреди здобиени на работно место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: