Наскоро одговор на најголемата КОРОНА МИСТЕРИЈА: Откриено зошто некои луѓе едвај преживуваат, а некои се без симптоми


Научниците се на пат да ја разрешат една од најголемите мистерии што го следи коронавирусот, а тоа е зошто некои луѓе минуваат само со полесни симптоми, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претходните истражувања за антитела на коронавирус, протеините во крвта кои го штитат организмот од последователни инфекции, сугерираат дека тие би можеле да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Научниците се фокусираа на феноменот на губење мирис, кој честопати ги погодува луѓето заразени со корона вирусот, и дојдоа до важно откритие. Откритието го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Научниците овојпат се посветиле на феноменот губење на сетилото за мирис, кое што често се појавува кај заразените луѓе од Ковид-19, па дошле до важно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во средината на јули, високо ценетите германски виролози Кристијан Дростен и Хендрик Штрик зборуваа независно за можноста новиот коронавирус еден ден да стане ...
| | веќе видена | слични

Заразените со коронавирусот може да имаат предвидлива низа на симптоми. Ова го покажува истражување. Доказите сугерираат дека најверојатната секвенца на ...
| | веќе видена | слични

Медот може да помогне повеќе при кашлање и настинка од лекови без рецепт, покажува нова студија. Истражувачите велат дека медот е поефикасен во олеснување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 677 | | | веќе видена

Дојде времето кога треба да се протестира, за утре да не биде предоцна. Граѓаните на Република Македонија се обединуваат против Заев, против негаторите на ...
сите 399 | | | веќе видена

Помина една недела од Одлуката за постоење кризна состојба на територијата на цела држава, донесена од страна на Владата во насока за заштита на јавното ...
сите 168 | | | веќе видена

Иако поминаа три дена од смртта на Диего Армандо Марадона, сепак тој се уште е актуелна тема во речиси сите светски медиуми, особено спортските. Тој почина во ...
сите 168 | | | веќе видена

Диего Армандо Марадона почина во средата по срцев удар неговиот дом, а сега стигна неверојатно барање од едно 19 годишно момче. Ова момче преку својот адвокат ...
сите 176 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наскоро одговор на најголемата КОРОНА МИСТЕРИЈА: Откриено зошто некои луѓе едвај преживуваат, а некои се без симптоми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: