Соопштение на ДОМ за барањето на ДУИ за премиер по етнички клуч

5 копии

Демократскиот сојуз како дел од победничката коалиција што ја предводи СДСМ, на мандаторот за состав на Владата на Република Северна Македонија г. Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Големи реформи во правосудниот систем на Македонија синоќа најави старо-новиот премиер Зоран Заев при промоцијата на новиот владин кабинет. Тој истакна дека ...
| | веќе видена | слични

Џелал Незири, политички аналитичар во Македонија, вели дека договорот за формирање влада меѓу СДСМ и ДУИ е целосно за неетнички прашања, но важен за сите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Националниот совет за родава рамноправност побара од мандатарот Зоран Заев во новата Влада дел да бидат што повеќе жени. -Во духот на еднакво општество за ...
| | веќе видена | слични

Национален Совет за Родова Рамноправност бара од мандатарот за Влада на Република Северна Македонија Зоран Заев да има повеќе жени во структурите на одлучување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 369 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 227 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Соопштение на ДОМ за барањето на ДУИ за премиер по етнички клуч

Од:
До кого (е-маил):
Порака: