ДЕТАЛИ ЗА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА КАЈ ТЕТОВО: Автомобилот целосно уништен, патниците повредени


Двајца жители на Порој се полесно повредени во сообраќајната незгода кога во нивното патничко возило марка „цитроен“ удрил воз кој се движел на релација ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера попладне на патниот правец Битола-Ресен се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди-А3“, со битолски регистарски ознаки, управувано од ...
| | веќе видена | слични

Мотоциклист се здобил со тешки телесни повреди откако доживеа сообраќајна несреќа на патот Битола-Ресен. -Вчера во 17:15 часот на патниот правец Битола-Ресен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Двајца моторциклисти се судриле вчера во Куманово. -Во 16.15 часот било пријавено дека во Куманово, на бул.„Октомвриска револуција“, се случила сообраќајна ...
| | веќе видена | слични

Во сообраќајна несреќа во гостиварското село Врапчиште повреден е мотоциклист. Возачот се здобил со тешки телесни повреди. Голем дел од сообраќајните несреќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, потврдени се 48 нови случаи на коронавирус од 387 тестови, а починаа четири лица, соопшти Министерството за здравство.Во Скопје се ...
сите 618 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 128 | | | веќе видена

Преку нов пакет економски мерки вреден 470 милиони евра Владата ќе се обиде во третиот квартал од годинава да го спречи падот на БДП од вториот квартал и со ...
сите 347 | | | веќе видена

Притвор од 30 дена добија десет лица кои во четвртокот вечерта учествувале во нападот на петмината полициски службеници, од кои еден беше потешко повреден. ...
сите 151 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска повторни упати порака и потсетување до родителите кои користат продолжено породилно боледување и до ...
сите 130 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕТАЛИ ЗА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА НЕСРЕЌА КАЈ ТЕТОВО: Автомобилот целосно уништен, патниците повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: