Џафери: Кога ќе одлучам тогаш ќе ја свикам седницата


Новото парламентарно мнозинство од 62 пратеника на СДСМ, ДУИ и ДПА вчера попладне го избраа Талат Џафери од ДУИ за нов претседател на Собранието, кому ова му е ...
| | веќе видена | слични

Талат Џафери останува претседател на Собранието на Македонија. На попладневното продолжение на конститутивната седница на законодавниот дом, тој беше реизбран ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На предлог на целото мнозинство на СДСМ и ДУИ од 62 пратеника, Талат Џафери повторно е избран за претседател на Собранието. За изборот на Џафери гласаа сите 62 ...
| | веќе видена | слични

Втор спикерски мандат за Талат Џафери. Пратениците од Алијанса на албанците и Алтернатива остана доследни на зборот и не присуствуваа на гласањето. Џафери даде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 237 | | | веќе видена

Фокусот на соработката на Министерството за финансии со Развојната програма на Обединетите Нации (УНДП) во следниот период, ќе биде подобрување на управувањето ...
сите 499 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 256 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 220 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Кога ќе одлучам тогаш ќе ја свикам седницата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: