Велика Британија купува вакцини од уште две компании

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека тој прв би се вакцинирал против коронавирусот, со првата вакцина која ќе стигне. Остава стручњаци да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фармацевстката компанија „АстраЗенека“ доби одобрение за спроведување на третата фаза од испитувањето на потенцијалната вакцина против Ковид-19, АЗД1222 во ...
| | веќе видена | слични

Британско-шведската фармацевтска компанија „ AstraZeneca“, која ја развива вакцината против новиот коронавирус задно со научниците од британскиот Универзитет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 400.000 вакцини против Ковид 19 и се потребни на Македонија согласно препораките на Светската здравствена организација. СЗО предвидува да биде ...
| | веќе видена | слични

Во оваа земја вонредната состојба и понатаму е на сила, а тоа меѓу другото подразбира и забрана за јавни собири и задолжително носење заштитни маски. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Австралија, Скот Морисон, во средата брзо го смени ставот откако објави дека ќе ја направи задолжителна потенцијалната вакцина против коронавирус, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Канцеларијата на Светската здравствена организација за Европа објави дека започнала разговори со властите во Русија со цел да се добијат повеќе информации за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Со четвртиот сет мерки се обезбедени 470 милиони евра, пари кои како директна помош и поддршка ќе завршат кај граѓаните и компаниите- велат Социјалдемократите. ...
сите 277 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 128 | | | веќе видена

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 47 | | | веќе видена

Премиерите на Република Северна Македонија и Република Бугарија, Зоран Заев и Бојко Борисов, денеска телефонски разговараа за повеќе области на соработка меѓу ...
сите 365 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена

Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган рече дека со нападот врз Азербејџан, Ерменија уште еднаш покажа дека претставува најголема закана за ...
сите 143 | | | веќе видена

Рано изутринава, околу еден часот по полноќ, во Полициската станица Неготино било пријавено дека во село Пепелиште, неготинско, бил нарушен јавниот ред и мир. ...
сите 291 | | | веќе видена

„Како најголем производител на вакцини во светот, сакам денес да ѝ дадам уште едно ветување на глобалната заедница“, рече индискиот премиер Моди во претходно ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велика Британија купува вакцини од уште две компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: