АЛФА ЕКСКЛУЗИВНО: Ангеловска ги повлекла парите на 2 месеца пред распадот на Еуростандард


Имала ли министерката за финансии интерни информации дека Еуростандард ќе пропадне за да си ги извади парите навреме?Нина Ангеловска ги повлекла парите од ...
| | веќе видена | слични

Има директно признание од Зоран Заев дека бил информиран за лошите состојби во Еуростандард банка уште пред една година. Дилемата е зошто токму сега пропаѓа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вториот ТАТ, скандалот со банката Еуростандард се продлабочува. Имено Зоран Заев призна дека како премиер имал информации за лошата состојба во банката речиси ...
| | веќе видена | слични

Дали гувернерката на НБРМ го информирала Зоран Заев за пропаѓањето на „Еуростандард банка“ и по кој основ, го праша денеска Гордана Димитриеска Кочоска, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зоран Заев вчера кажа дека знаел за Еуростандард банката веќе година дена. Министерката за финансии Нина Ангеловска изјави дека не знаела ништо. Ова е огромен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За две децении во земјава пропаднаа пет банки. Алмако, Експорт импорт, Радобанка, Македонска банка и Еуростандард банка. Заедно со нив изгубени се и над 100 ...
| | веќе видена | слични

Вкупната загуба на Еуротандард банка за последнве четири и пол години изнесувала близу 18 милиони евра, велат за Фактор од Народна банка на Македонија.Фактор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Твоја партија бара најенергична акција на сите државни институции во насока на откривање на вистинските причини за пропаст на ЕУРОСТАНДАРД БАНКА, особено на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На сметките на министерката за финансии Нина Ангелoвска во пропаднатата Еуростандард банка има нешто над 8.300 евра. Поголем дел од нив се на денарската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска ...
сите 414 | | | веќе видена

Од денеска голем број родители на помалите ученици, но и учениците од погорните одделенија кои се обидуваат да се вклучат на веб страницата на Единствената ...
сите 339 | | | веќе видена

Нов случај на позитивно лице на Ковид 19 во градинка во Битола. Се работи за воспитувачка од градинката „Коца Василева“ која е дел од установата за детски ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АЛФА ЕКСКЛУЗИВНО: Ангеловска ги повлекла парите на 2 месеца пред распадот на Еуростандард

Од:
До кого (е-маил):
Порака: