Уапсен тетовецот кој ги запали возилата на ЕВН

6 копии
5 копии

Педесет и петмина мигранти се пронајдени утринава во 4 часот по полноќ на локалниот пат кој води кон селото Триводи, Струмичко.Министерството за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Скопската населба Ново Лисиче, како и останатите во градот, врие од улични кучиња кои го загрозуваат безбедното движење на граѓаните. Доказ за тоа се и ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Струмичко ноќеска открила уште 55 мигранти, соопшти денеска МВР. „Педесет и пет мигранти се пронајдени околу 4 часот по полноќ на локалниот пат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 211 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 273 | | | веќе видена

Сојузот на средношколци контра Царовска, велат дека не бараат откажување туку измени во државната матурадека бојкотот на наставата не е за откажување на ...
сите 332 | | | веќе видена

Русија – САД и ЕУ излегоа со осуда за употребата на полициска сила врз демонстрантите и новинарите, по завчерашните протести во повеќе градови во Русија за ...
сите 150 | | | веќе видена

Зошто наместо Владата, викендов членовите на македонскиот дел од заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата и за учебниците беа ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен тетовецот кој ги запали возилата на ЕВН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: