Премиер Албанец и суетите – пречки во преговорите за влада

Принципите за влада договорени, но спорно е кој ќе ги спроведува тие принципи. Друг проблем во преговорите за ново владино мнозинство меѓу СДСМ и ДУИ се и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ПОМАЛИ И ПОГОЛЕМИ ИЗНЕНАДУВАЊА И ИЗНУДЕНИ РЕШЕНИЈА Иако новата влада го почнува мандатот со 62 пратеници во Собранието, исто како и претходната, ако се насочи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во гостувањето на Сител, Петар Богојески од Македонски концепт истакна дека земјата се наоѓа во шах-мат позиција со слаба влада и слаба опозиција. -Се потврди ...
| | веќе видена | слични

Извесно е дека, за неколку денови ќе ја добиеме старо - новата Влада, од коалицијата на СДСМ и ДУИ! Чуму беа предвремени избори, ако ја имаме истата Влада?!? ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 422 | | | веќе видена

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 544 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 128 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 185 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиер Албанец и суетите – пречки во преговорите за влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: