Кој ќе ги лапне „бајадерките“ од бонбониерата на Труфун Костовски?


Има директно признание од Зоран Заев дека бил информиран за лошите состојби во Еуростандард банка уште пред една година. Дилемата е зошто токму сега пропаѓа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вториот ТАТ, скандалот со банката Еуростандард се продлабочува. Имено Зоран Заев призна дека како премиер имал информации за лошата состојба во банката речиси ...
| | веќе видена | слични

Дали гувернерката на НБРМ го информирала Зоран Заев за пропаѓањето на „Еуростандард банка“ и по кој основ, го праша денеска Гордана Димитриеска Кочоска, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зоран Заев вчера кажа дека знаел за Еуростандард банката веќе година дена. Министерката за финансии Нина Ангеловска изјави дека не знаела ништо. Ова е огромен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За две децении во земјава пропаднаа пет банки. Алмако, Експорт импорт, Радобанка, Македонска банка и Еуростандард банка. Заедно со нив изгубени се и над 100 ...
| | веќе видена | слични

Вкупната загуба на Еуротандард банка за последнве четири и пол години изнесувала близу 18 милиони евра, велат за Фактор од Народна банка на Македонија.Фактор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Твоја партија бара најенергична акција на сите државни институции во насока на откривање на вистинските причини за пропаст на ЕУРОСТАНДАРД БАНКА, особено на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На сметките на министерката за финансии Нина Ангелoвска во пропаднатата Еуростандард банка има нешто над 8.300 евра. Поголем дел од нив се на денарската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ќе ги лапне „бајадерките“ од бонбониерата на Труфун Костовски?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: