Која македонска компанија подготвува нешто за првпат достапно на мобилен телефон?


Веќе извесен период низ македонските медиуми кружи реклама која ни го сврте вниманието бидејќи најавува нешто што досега го немало на македонскиот пазар, а е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сите клиенти - пензионери на НЛБ Банка имаат единствена можност нивната пензија да им биде доставена на домашната адреса. Заинтересираните за оваа услуга ...
| | веќе видена | слични

Силк Роуд Банка излегува со понуда за пакет на производи и услуги за правни лица кои имале активни сметки во Еуростандард банка. Пакет понудата „Силк промо“ е ...
| | веќе видена | слични

Заинтересираните за оваа услуга потребно е да поднесат барање во најблиската експозитура на Банката и да приложат важечки документ за лична идентификација. - ...
| | веќе видена | слични

Силк Роуд Банка воведе нов производ наменет за сите правни лица постојни клиенти на банката – дозволено пречекорување на трансакциска сметка („overdraft“). За ...
| | веќе видена | слични

Во услови за справување со пандемијата што ја предизвика коронавирусот ковид-19, одржувањето на економската стабилност и благосостојба на сегашните и на идните ...
| | веќе видена | слични

Започна со работа комплетно модернизираната и иновирана експозитура Бисер на Комерцијална банка во населбата Аеродром во Скопје. Во новата експозитура на ...
| | веќе видена | слични

УНИБанка повторно продолжува да ги изненадува своите клиенти со нови, дигитални и иновативни производи во време кога на граѓаните и компаниите им е потребно да ...
| | веќе видена | слични

Централна кооперативна банка АД Скопје ќе им одобри дозволено пречекорување од две пензии или две нето плати, на сите апликанти клиенти на Еуростандард Банка ...
| | веќе видена | слични

НЛБ Банка, преку онлајн настан на социјалните мрежи, промовираше воведување на нова функционалност преку НЛБ мКлик мобилното банкарство- мКлик кредит. Со ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 558 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 142 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 207 | | | веќе видена

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид комунистичката идеологија. Наука ...
сите 267 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби, кој денеска присуствуваше на настан по повод завршување на проектот за гасификација на болницата во Чаир, одговарајќи на ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која македонска компанија подготвува нешто за првпат достапно на мобилен телефон?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: