РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ВО ДЕЛЧЕВО: Втор случај на Ковид-19 за неполни два дена


Уште еден заболен од Ковид-19 е регистриран вчера во Делчево. Од Здравствениот дом во Делчево информираа дека пациентот е згрижен во Штипската клиничка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Берово и Делчево продолжува негативниот тренд на пораст на бројот на позитивни пациенти на Ковид-19. Денес во двете општини регистрирани се 11 нови ...
| | веќе видена | слични

Поради позитивен случај на вработен во локалната самоуправа, клуч на врата на општинската зграда на општина Делчево. Денес се регистрирани 4 нови случаи, со ...
| | веќе видена | слични

По зголемениот број случаи на коронавирус во Делчево граѓаните панично и во страв ја примаат секоја информација поврзана со првите позитивни случаи. Ова како ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 269 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 104 | | | веќе видена

Скопје, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ВО ДЕЛЧЕВО: Втор случај на Ковид-19 за неполни два дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: