„Цивил” ги повикува граѓаните да пријават секаков облик на кршење човекови права, лажни вести и говор на омраза

Здружението на граѓани ЦИВИЛ кое, како што наведува, во својата долгогодишна работа максимално се залага за човековите права и слободи, и ги опфаќа речиси ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од 600 инциденти насочени кон здравствени работници и пациенти се пријавени во контекст на пандемијата на коронавирусот, соопшти денеска Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Според МКЦК, овие бројки се загрижувачки затоа што тие претставуваат само регистрирани инциденти, а бројот на вистински случаи е несомнено многу поголем. – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Социјалните работници од Куманово порачуваат жените да не се срамат и да пријават семејно насилство. Во услови на корона-криза, домашна изолација, никој не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Цивил” ги повикува граѓаните да пријават секаков облик на кршење човекови права, лажни вести и говор на омраза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: