Бројот на новозаболени од Ковид-19 дневно се уште трицифрен


4 копии

Во Франција и натаму има тренд на раст на позитивната стапка на тестови за откривање на коронавирусот, но во изминатите 24 часа се откриени 4.586 нови случаи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на новозаразени со коронавирус во Германија се зголеми повторно во саботата, со што официјално е најголем од крајот на април. Во последните 24 часа, ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 5 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 78 пациенти. На кислородна поддршка се 40 пациенти, нема на ...
| | веќе видена | слични

Продолжува негативниот тренд на новозаразени од Ковид-19 во Албанија, а исто така се зголемува и бројот на хоспитализирани лица во двете ковид болници. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 121 | | | веќе видена

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 303 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на новозаболени од Ковид-19 дневно се уште трицифрен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: