Каде отидоа 150 илјади евра од имотниот лист на министерката за финансии


Споредбата на имотниот лист на чуварот на државната каса Нина Ангеловска од периодот кога стана министерка за финансии и од сега покажуваа разлика за која не е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вториот ТАТ, скандалот со банката Еуростандард се продлабочува. Имено Зоран Заев призна дека како премиер имал информации за лошата состојба во банката речиси ...
| | веќе видена | слични

Дали гувернерката на НБРМ го информирала Зоран Заев за пропаѓањето на „Еуростандард банка“ и по кој основ, го праша денеска Гордана Димитриеска Кочоска, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зоран Заев вчера кажа дека знаел за Еуростандард банката веќе година дена. Министерката за финансии Нина Ангеловска изјави дека не знаела ништо. Ова е огромен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За две децении во земјава пропаднаа пет банки. Алмако, Експорт импорт, Радобанка, Македонска банка и Еуростандард банка. Заедно со нив изгубени се и над 100 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Твоја партија бара најенергична акција на сите државни институции во насока на откривање на вистинските причини за пропаст на ЕУРОСТАНДАРД БАНКА, особено на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На сметките на министерката за финансии Нина Ангелoвска во пропаднатата Еуростандард банка има нешто над 8.300 евра. Поголем дел од нив се на денарската ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов на денешната прес конференција истакна дека додека граѓаните стравуваат за своите заштеди, голем дел на луѓе од власта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 172 | | | веќе видена

169 училишта добија согласност за настава со физичко присуство и во повисоките одделенија.Дозвола за редовна настава од 1 ви октомври добија само 4 средни ...
сите 256 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде отидоа 150 илјади евра од имотниот лист на министерката за финансии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: