Полицијата го фати тетовецот кој ги запали возилата на ЕВН

17-годишен малолетник од скопско Мојанци е пироманот кој на социјалната мрежа Тик Ток се пофали како пали шума. Од МВР велат дека момчето во полициска станица ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Малолетник од село Мојанци скопско е приведен поради потпалување на нискостеблеста шума и трева на јавна површина. Приведениот го признал делото, а полицијата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СВР Скопје - Единицата за насилен криминал, до Основното јавно обвинителство Скопје ќе поднесе писмено известување за 17-малолетник од с.Мојанци, скопско, ...
| | веќе видена | слични

Малолетник од село Мојанци скопско е приведен откако признал дека палел нискостеблеста шума и трева на јавна површина и снимки од тоа споделувал на социјалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МВР соопшти дека е приведен малолетникот кој пред десетина дена на социјалните мрежи објави видео како пали оган на јавна површина. Тој е идентификуван како ...
| | веќе видена | слични

17-годишен малолетник од скопското село Мојанци е лицето кое на „Тик ток“ објави видео како предизвикува пожар, а местото каде што го извршува кривичното дело ...
| | веќе видена | слични

Приведено е лицето кое на Тик Ток објави видео и фотографии како предизвикува пожар на јавна површина. Единицата за насилен криминал до Основното јавно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата го фати тетовецот кој ги запали возилата на ЕВН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: