СЗО: Руската вакцина не е меѓу деветте кои се во напредна фаза на тестирање


Светската здравствена организација соопшти дека вакцината одобрена од Русија оваа недела не е меѓу деветте, за кои се смета дека се во напредна фази на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фармацевстката компанија „АстраЗенека“ доби одобрение за спроведување на третата фаза од испитувањето на потенцијалната вакцина против Ковид-19, АЗД1222 во ...
| | веќе видена | слични

Британско-шведската фармацевтска компанија „ AstraZeneca“, која ја развива вакцината против новиот коронавирус задно со научниците од британскиот Универзитет ...
| | веќе видена | слични

Сите доброволци кои учествуваат во тестирањето на втората руска вакцина против вирусот ковид-19, која ја развива рускиот државен институт за вирологија и ...
| | веќе видена | слични

Русија во четвртокот објави дека ќе почне масовно тестирање на првата потенцијална вакцина против Ковид-19, која доби одобрение од руските власти. Во ...
| | веќе видена | слични

Во оваа земја вонредната состојба и понатаму е на сила, а тоа меѓу другото подразбира и забрана за јавни собири и задолжително носење заштитни маски. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Австралија, Скот Морисон, во средата брзо го смени ставот откако објави дека ќе ја направи задолжителна потенцијалната вакцина против коронавирус, ...
| | веќе видена | слични

Канцеларијата на Светската здравствена организација за Европа објави дека започнала разговори со властите во Русија со цел да се добијат повеќе информации за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на Владата, изјави вечерва генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервјуто на ...
сите 301 | | | веќе видена

Пикерот Матеј Габер го постигна првиот гол за Словенија на мечот со Шведска во вистински момент, во последната секунда за драматично реми 28:28 во Каиро. ...
сите 565 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 121 | | | веќе видена

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 303 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: Руската вакцина не е меѓу деветте кои се во напредна фаза на тестирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: