СДСМ: Продолжуваат сериозни разговори за формирање одговорна Влада


„СДСМ, како предводник на коалицијата „Можеме“, со освоени најмногу пратенички места во Собранието го доби мандатот за состав на нова демократска, политичка, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СДСМ создаде парламентарно мнозинство и Влада која ќе им служи на граѓаните и ќе ги следи нивните потреби. Новата влада ќе има 7 министри помалку за уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Влада во која ќе има тројца вицепремиери за економија, за европски прашања и за борба против корупција, а за прв вицепремиер и министер за политички систем ДУИ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Пред нас се 4 години домашни реформи во кои пред нас ќе гледаме како земјата ни се трансформира кон подобро. Ова се 4 години во кои како земја многу повеќе ќе ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски на Фејсбук објави дека е предложен за функцијата вицепремиер за борба против корупција, одржлив развој и човечки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 5 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 241 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 104 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 109 | | | веќе видена

Првиот човек на Собранието, Талат Џафери во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи дека „на нож“ наишла идејата за алтернативна работа на Собранието. ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Продолжуваат сериозни разговори за формирање одговорна Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: