СДСМ: Нашата коалиција освои најмногу пратенички места во Собранието и го доби мандатот


Продолжуваат сериозни разговори за формирање одговорна Влада, со институции кои уште повеќе и уште подобро ќе им служат на граѓанитеСДСМ, како предводник на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СДСМ создаде парламентарно мнозинство и Влада која ќе им служи на граѓаните и ќе ги следи нивните потреби. Новата влада ќе има 7 министри помалку за уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Пред нас се 4 години домашни реформи во кои пред нас ќе гледаме како земјата ни се трансформира кон подобро. Ова се 4 години во кои како земја многу повеќе ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ одржа седница на Централниот одбор на партијата во хотелот „Холидеј Ин“ во Скопје, на која треба да се донесат одлуки за кадровски решенија по случениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 303 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

ФИЛИПЧЕ ВЕЛИ ДЕКА МОЖЕМЕ ДА СПРОВЕДЕМЕ ИМУНИЗАЦИЈА Министерот за здравство Венко Филипче денеска по донирањето на две амбулантни возила од Општина Чаир на ...
сите 414 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Нашата коалиција освои најмногу пратенички места во Собранието и го доби мандатот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: