Операција Спутник: Путин и здравствената Студена војна

Во повеќе градови низ речиси десетмилионската Белорусија на истокот на Европа, веќе дванаесетти ден луѓето протестираат и се солидаризираат со уапсените ...
| | веќе видена | слични

Двата телефонски разговори минатиот викенд кои Александар Лукашенко ги водеше со рускиот претседател Владимир Путин го охрабрија автократот кој 26 години ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозицијата во Минск на масовните протести не вее знамиња на ЕУ. Белорусија е проруска земја, дури и без претседателот Александар Лукашенко. Анализа на Бернд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Операција Спутник: Путин и здравствената Студена војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: