Регионално истражување: Скоро половина од потрошувачите во Македонијаго сметаат биометриското плаќање за побрзо и поедноставно отколку користење на лозинка

Речиси 50% од потрошувачите во Македонија сметаат дека биометриската идентификација е побрзо и поедноставно решение отколку употреба на лозинка, кога се ...
| | веќе видена | слични

Потрошувачите ширум светот поради пандемијата на коронавирус го забрзуваат веќе брзиот тренд на движење кон безготовинска економија, пренесува „Аксиос“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 154 | | | веќе видена

Втор случај на Ковид-19 на дете во градинка вчера беше регистриран во нашата држава. Се работи за дете од еден од клоновите на струмичката градинка „Детска ...
сите 253 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани во Скопје се 27, а оздравени се 22 пациенти од коронавирус. Од почетокот на ...
сите 508 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 231 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното гостување во емисијата „Патот кон.../Rruga drejt...“ на Алсат М телевизија истакна дека ако епидемиолошката ...
сите 70 | | | веќе видена

Нема воопшто никакво изненадување во одлуката на Врховниот суд да ја потврди пресудата за „Тенк”, кој е само дел од поширокиот и интензивен политички прогон на ...
сите 89 | | | веќе видена

Помош ќе има за сите, државата е подготвена да направи се во рамки на своите финансиски капацитети да им помогне на работниците, на невработените, на ...
сите 106 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регионално истражување: Скоро половина од потрошувачите во Македонијаго сметаат биометриското плаќање за побрзо и поедноставно отколку користење на лозинка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: