Бројот на новозаболени од корона во земјава константно троцифрен, но опаѓа бројот на активни случаи


Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.848 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се двајца ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 5 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 78 пациенти. На кислородна поддршка се 40 пациенти, нема на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Берово и Делчево продолжува негативниот тренд на пораст на бројот на позитивни пациенти на Ковид-19. Денес во двете општини регистрирани се 11 нови ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради позитивен случај на вработен во локалната самоуправа, клуч на врата на општинската зграда на општина Делчево. Денес се регистрирани 4 нови случаи, со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Крива Паланка денеска повторно се вбројува во општините кои регистрираат новодијагностицирани случаи со Ковид-19 и тоа тројца, најмногу регистрирани во еден ...
| | веќе видена | слични

Изминатите 24 часа во Скопје се регистрирани 32 нови позитивни на коронавирус, додека 146 се оздравени, а две лица го загубија животот од корнавирусот. ...
| | веќе видена | слични

Тројца починати пациенти, 115 нови и 225 оздравени е ковид билансот во земјата за последните 24 часа, информираат од Министерството за здравство (МЗ). Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 73 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 76 | | | веќе видена

На само две недели пред почетокот на новата учебна година на први октомври повторно хаос во образованието. До училиштата не е доставена скратена програма ...
сите 232 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на новозаболени од корона во земјава константно троцифрен, но опаѓа бројот на активни случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: