Услугите на ЕВН не ќе може да се плаќаат преку Македонска пошта: Ова се алтернативите

ЕВН Македонија ги информира корисниците дека како резултат на последните случувања со Еуростандард банка, истите не ќе бидат во можност да извршат уплати за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

ЕВН Македонија ги известува корисниците кои извршиле уплата за потрошена електрична енергија преку Еуростандард банка и Македонска пошта на ден 12.08.2020, ...
| | веќе видена | слични

Поради коронавирусот, новостанатата ситуација со нефункционалноста на платниот промет во АД Пошта, но и поради зголемениот обем на работа на сите банки во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното комунално претријатие „Тетово“ од вчера има нова верзија на своја веб страница на која може преку интернет да се плаќаат комуналните сметки, како и да ...
| | веќе видена | слични

– Покрај електронското плаќање, веб страницата на претпријатието нуди можност за аплицирање за нов приклучок, за поднесувања на барања и жалби во врска со ...
| | веќе видена | слични
12 копии

По известувањето од Основниот граѓански суд Скопје дека е усвоен предлогот за отворање на стечајна постапка над „Еуростандард банка“ АД Скопје и дека е ...
| | веќе видена | слични

Откако денеска Основниот граѓански суд Скопје го закажа првото рочиште за стечајната постапка за Еуростандард банка на 8 октомври, Народна банка соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Повеќе стотици граѓани и фирми кои плаќале преку „Македонска пошта“ се во паника откако на 12. август годинава Народната банка на Македонија одлучи да стави ...
| | веќе видена | слични

По реакциите на граѓаните дека не добиваат редовно сметки за струја, но затоа им се наплаќаат долгови, од ЕВН топката ја префрлаат на Македонски пошти, од каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 112 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 235 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 224 | | | веќе видена

Бугарскиот меморандум упатен до земјите-членки на ЕУ, со кој Софија го доведува во прашање македонскиот национален идентитет – македонскиот јазик го ...
сите 201 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Услугите на ЕВН не ќе може да се плаќаат преку Македонска пошта: Ова се алтернативите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: