Заев и Ахмети на конструктивна работна средба


5 копии

По речиси два часа средба во Клубот на пратениците лидерите на СДСМ и на ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети се договорија- Заев ќе биде премиер, техничката влада која ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Скопје, 18 август 2020 (МИА) – Лидерите на СДСМ и на ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети во Клубот на пратениците ја почнаа средбата на која ги договараат деталите за ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на СДСМ и на ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети денеска се очекува да постигнат, како што најавија од двете партии „конечен договор за нова Влада“. Засега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на ...
сите 429 | | | веќе видена

Мафија на власт, колку повеќе тоне во својот криминал и корупција, толку повеќе удира по својот народ и политичките неистомисленици. Оваа власт во недостаток ...
сите 119 | | | веќе видена

ИЗРЕЧЕНИ ПРЕСУДИ ЗА „ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР“ Никола Груевски, поранешниот премиер на Македонија, е осуден на една година и шест месеци за организација на случајот ...
сите 217 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Азербејџан објави дека неговите вооружени сили успеале да деактивираат ерменски ракетен систем земја-воздух „С-300“ за време на ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и Ахмети на конструктивна работна средба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: