Еве колку ќе чини руската вакцина


3 копии

Фармацевстката компанија „АстраЗенека“ доби одобрение за спроведување на третата фаза од испитувањето на потенцијалната вакцина против Ковид-19, АЗД1222 во ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 400.000 вакцини против ковид-19 и се потребни на Македонија согласно препораките на Светската здравствена организација. СЗО предвидува да биде ...
| | веќе видена | слични

Сите доброволци кои учествуваат во тестирањето на втората руска вакцина против вирусот ковид-19, која ја развива рускиот државен институт за вирологија и ...
| | веќе видена | слични

Русија во четвртокот објави дека ќе почне масовно тестирање на првата потенцијална вакцина против Ковид-19, која доби одобрение од руските власти. Во ...
| | веќе видена | слични

Во оваа земја вонредната состојба и понатаму е на сила, а тоа меѓу другото подразбира и забрана за јавни собири и задолжително носење заштитни маски. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Австралија, Скот Морисон, во средата брзо го смени ставот откако објави дека ќе ја направи задолжителна потенцијалната вакцина против коронавирус, ...
| | веќе видена | слични

Канцеларијата на Светската здравствена организација за Европа објави дека започнала разговори со властите во Русија со цел да се добијат повеќе информации за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денеска го продолжува серијалот на протести, а овој пат же изрази незадоволство, како што велат од таму, против сите неправди. Маршот ќе започне од ...
сите 151 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 111 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција изјави дека иако во моментов вкупниот капацитет на болниците е во сосема добра ...
сите 155 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека Гоце Делчев е македонски револуционер, одговарајќи на новинарско прашање за негов став дали Делчев е Бугарин или Македонец, на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве колку ќе чини руската вакцина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: