Филипче: Учениците до трето одделение да одат на училиште, останатите онлајн


Учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите да има онлајн настава односно да учат од дома, предложи Комисијата за заразни болести на ...
| | веќе видена | слични

Учебната година да се одлoжи и да почне следната година во септември, предложува микробилогот Никола Пановски откако министерствата за образование и здравство ...
| | веќе видена | слични

Средношколците бараат комбинирана настава, во спротивно најавија бојкот на наставата или протест. Тие бараат комбиниран модел и тврдат дека не биле вклучени во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата и претставниците на средношколците ќе соработуваат на усовршување и најдобра имплементација на моделот според кој ќе се организира и спроведува ...
| | веќе видена | слични

Делегација од Сојузот на средношколците денеска беше примена во Владата каде беа детално запознаени со владината одлука за моделот по кој ќе се организира ...
| | веќе видена | слични

Средношколците што деновиве инсистираа да имаат во најмала рака комбинирана настава во новата учебна година се поканети да присуствуваат на состанок на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата се сретна со средношколците откако најавија дека ќе ја бојкотираат наставата во новата учебна година Претставници на средношколците и Владата денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска, министрите за образование и за здравство, Арбер Адеми и Венко Филипче, како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 303 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Учениците до трето одделение да одат на училиште, останатите онлајн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: