Има основи за напредок, тврдат од СДСМ и ДУИ по средбата на Заев и Ахмети


Има добри основи за напредок во преговорите меѓу СДСМ и ДУИ. Заврши работната средба меѓу претседателите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети и генералните ...
| | веќе видена | слични

ПОМАЛИ И ПОГОЛЕМИ ИЗНЕНАДУВАЊА И ИЗНУДЕНИ РЕШЕНИЈА Иако новата влада го почнува мандатот со 62 пратеници во Собранието, исто како и претходната, ако се насочи ...
| | веќе видена | слични

Договорот за нова влада меѓу СДСМ и предлогот за Бујар Османи да биде шеф на македонската дипломатија на местото на Никола Димитров се двете добри вести за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никола Димитров, кој е предложен за вицепремиер задолжен за европски прашања во новиот владин состав, на социјалните мрежи се заблагодари за довербата и напиша ...
| | веќе видена | слични

Според деловникот за претседател на Собранието е избран кандидатот кој добил мнозинство гласови од вкупниот број пратеници односно 61 пратеник, а ако за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европскиот пат ќе биде главниот пат за државата во периодот што претстои, а нашата најголема битка во следната фаза ќе биде насочена на домашен терен, порача ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предлог вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров доцна синоќа преку Фејсбук порача дека му било чест што како министер за надворешни работи бил дел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Досегашниот министер за надворешни работи Никола Димитров кој во новата Влада треба да го преземе вицепремиерското место за европски прашања, преку свој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има основи за напредок, тврдат од СДСМ и ДУИ по средбата на Заев и Ахмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: