Заев стана мандатар, уверен е дека ќе состави Влада


Талат Џафери кој претседаваше и со претходниот состав на Собранието, попладнево повторно беше избран за претседател на Собранието. За неговиот избор гласаа 62 ...
| | веќе видена | слични

Со 62 гласови „ЗА“ и 43 гласови „ПРОТИВ“, новиот пратенички состав предмалку го избра Талат Џафери за старо-нов претседател на законодавниот дом.На гласањето ...
| | веќе видена | слични

Талат Џафери од ДУИ попладнето со просто мнозинство беше избран за претседател на Собранието. Во моментот на гласањето, опозицијата ја напушти салата и не ...
| | веќе видена | слични

Со 62 потписи на пратениците од СДСМ и Коалицијата „Можеме”, ДУИ и ДПА, Џафери беше предложен за уште еден четиригодишен мандат за претседател на Собранието. ...
| | веќе видена | слични

Две пратенички на опозицијата доста директно и речиси навредливо од говорницата го нападнаа предложениот спикер на Собранието, Талат Џафери, во обид да звучат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ преку партиските активисти Марко Бислимовски и Панче Орцев ја контролира РКЕ. Бислимовски и Орцев не работат за интересите на народот, туку за интересите ...
сите 314 | | | веќе видена

Првата детска амбасада во светот Меѓаши апелира до Владата да ги преиспита одлуките поврзани со враќањето на работа на родителите на деца до 10 годишна возраст ...
сите 403 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Вкупно 36 нови администртивци ќе се вработат во Министерството за финансии. Огласот е веќе објавен, а се бараат работници на повеќе позиции. Дел од работните ...
сите 117 | | | веќе видена

Таа е позитивен пример за наставничка. И во вакви услови успеа да примени најуспешен модел за учење. Наставничката по информатика во основното училиште „Страшо ...
сите 42 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена

Измените на законите за основно и средно образование утре ќе се најдат на пленарна седница пред пратениците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери закажа ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев стана мандатар, уверен е дека ќе состави Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: