Во Дебар двајца новозразени,само овој месец 25 лица


4 копии

Повторно повисока бројка на новозаразени лица со Ковид-19 се регистрани во Дебар по неколкудневното затишје, кога немаше новозаразени или само по еден или два ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Крива Паланка денеска повторно се вбројува во општините кои регистрираат новодијагностицирани случаи со Ковид-19 и тоа тројца, најмногу регистрирани во еден ...
| | веќе видена | слични

Изминатите 24 часа во Скопје се регистрирани 32 нови позитивни на коронавирус, додека 146 се оздравени, а две лица го загубија животот од корнавирусот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тројца починати пациенти, 115 нови и 225 оздравени е ковид билансот во земјата за последните 24 часа, информираат од Министерството за здравство (МЗ). Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19 додека регистрирани се 225 оздравени пациенти ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа се примени 5 пациенти. Како што информираат од министерството за здравство, на клиниката се хоспитализирани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Дебар двајца новозразени,само овој месец 25 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: