Заев: Стабилна влада со четиригодишен мандат ќе донесе стабилност и предвидливост во економијата и во процесот на преговори со ЕУ


Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасадорка во земјава очекува да продолжи соработката со новата Влада. -Да продолжиме со важната агенда која ќе ја имаме за евроатлантската ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ смета дека новата Влада на Заев е разочарувачка бидејќи се формира со истрошени и компромитирани кадри. Од партијата велат дека тие кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Создадовме Влада која ќе им служи на граѓаните и ќе ги следи нивните потреби, ефикасна Влада која ќе има 7 министри помалку за уште поефикасна работа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Пред нас се 4 години домашни реформи во кои пред нас ќе гледаме како земјата ни се трансформира кон подобро. Ова се 4 години во кои како земја многу повеќе ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 112 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 246 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 159 | | | веќе видена

Државниот санитарен и здравствен инспекторат се вклучува во истрага за тоа дали имало непрофесионализам и пропусти при третманите на младите лица кои во ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Стабилна влада со четиригодишен мандат ќе донесе стабилност и предвидливост во економијата и во процесот на преговори со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: