ПАД ВО ТУРИЗМОТ ЗА 95 ОТСТО: Мал број Срби, Турци, Бугари, Албанци сепак шетале низ Македонија


Бројот на туристите во јуни оваа година изнесува 5.210. Реализирани се 14.179 ноќевањата, објави Државниот завод за статистика. Бројот на туристите во јуни ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

И денеска километарски колони од Срби кои чекаат ред за тестирање за ковид 19 и денеска пред институтот „Торлак“ во Белград. Како што известува РТС, Србите се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со недели наназад пред срскиот Институтот „Торлак“ на Вождовaц од четири часот започнуваат да се формираат километарски редови од луѓе кои доаѓаат да се ...
| | веќе видена | слични

Српските граѓани во повеќекилометарска колона и денеска чекаат пред институтот Торлак во Србија заради правење ПЦР тест за коронавирусот. Не станува збор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе неколку недели пред Институтот „Торлак“ на Вождовац веќе околу 4 часот наутро започнува да се формира километарски ред од луѓе кои доаѓаат да се тестираат ...
| | веќе видена | слични

Зголемената стапка на инфекција со коронавирус претставува закана за глобалниот туризам. Нова апликација, која ќе овозможи електрично снимање на резултатите од ...
| | веќе видена | слични

Новите мерки за влез во Србија со задолжителен ПЦР тест, ги спречија граѓаните да патуваат. Намалена фреквенцијата но зголемен метеж, бидејќи патниците повеќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАД ВО ТУРИЗМОТ ЗА 95 ОТСТО: Мал број Срби, Турци, Бугари, Албанци сепак шетале низ Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: