Фатен крадец кој украл 30.000 евра од куќа во Лескоец

Две жени од Струмица и една од Ресен, иако требало да седат во изолација, и биле позитивни на коронавирусот, сепак не ја почитувале мерката. Тие биле на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОВР Ресен поднесе кривична пријава против М.А.(30) од Ресен, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,непостапување според здравствени ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.А.(24) од с.Гарани, Кичевско, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против М.Ш.(52) и Б.Ш.(24), двајцата од с.Долна Ѓоновица, гостиварско, ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.П.(47) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
сите 203 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 90 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Финансиска поддршка за задржување на работните места, бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните ...
сите 252 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фатен крадец кој украл 30.000 евра од куќа во Лескоец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: