МБА: Банкарскиот систем е сигурен и стабилен, ниту една друга банка не е изложена на ризик


Ниту една друга банка не е изложена на ризик што може да се одрази на нарушување на нејзината стабилност и солвентност. Банкарскиот систем се одликува со ...
| | веќе видена | слични

Изминативе денови од црната за нас среда се изнаслушавме како банкарскиот систем е стабилен и како сите процедури се во функција на заштита на капиталот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Без малку илјада штедачи поделени во за сега три групи почнаа да се самоорганизираат со цел, како што велат да ги остварат своите права откако на 12 август ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Штедачите во „Еуростандард банка“ кои имаат повеќе од 30.000 евра на сметките повикуваат на обединување за да се организираат и да се претстават пред сите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Штедачите во „Еуростандард банка“ кои имаат повеќе од 30.000 евра на сметките, преку писмо до медиумите повикуваат на обединување за да се организираат и ...
| | веќе видена | слични

По пропаѓањето на „Еуростандард банка“, дел од штедачите се очајни, па денеска упатија апел до медиумите да го објават нивниот повик на оние 780 штедачи кои ...
| | веќе видена | слични

Се огласија 780-те штедачи на Еуростандард банка, чии штедни влогови надминуваат сума од 30 илјади евра, што значи дека нема целосно да бидат обесштетени, туку ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Според тврдењата на упатените во оваа област и банкарскиот сектор, граѓаните во Македонија продолжија да им веруваат на домашните банки, пренесува Фактор . ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Многу родители се загрижени за времето кое нивното дете го минува пред екран. Смартфоните и компјутерите веќе се дел од нашето секојдневие, па речиси е ...
сите 311 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 198 | | | веќе видена

Бугарскиот меморандум упатен до земјите-членки на ЕУ, со кој Софија го доведува во прашање македонскиот национален идентитет – македонскиот јазик го ...
сите 229 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 229 | | | веќе видена

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 328 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МБА: Банкарскиот систем е сигурен и стабилен, ниту една друга банка не е изложена на ризик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: