Филипче: Комисијата предложи учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите онлајн настава


Учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите да има онлајн настава односно да учат од дома, предложи Комисијата за заразни болести на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Министерството за здравство и Министерството за образование соопштија дека наставниот процес од септември ќе се одвива онлајн, со исклучок на учениците од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поради пандемијата од коронавирусот, учебната година во Северна Македонија ќе започне онлајн. Учениците од прво до трето одделение наставата ќе ја следат со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во живо од училницата ќе се пренесува часот за децата од прво до трето одделение, чии родители одлучиле да не одат на училиште туку ќе учат од дома. Од ...
| | веќе видена | слични

За учениците од прво до трето одделение, на почетокот на учебната година родителот треба да се изјасни дали детето ќе посетува физички настава или ќе следи ...
| | веќе видена | слични

И по 20 дена од препораката на Комисијата за заразни болести за почнување на работа на градинките, одлука се уште нема за тоа како ќе почнат да функционираат ...
| | веќе видена | слични

На неколку недели пред почетокот на учебната година вистински скандал го тресе основното училиште ,,11 Октомври’’ каде на само неколку денови пред почетокот ...
| | веќе видена | слични

„Нашиот глас веќе долго време не е слушнат. Родителите нè игнорираат, МОН исто така. Ние им ги испраќаме нашите предлози и протоколи, тие не даваат никаква ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

За Славчо Јорданов, сопственик на приватна фабрика за прехранбени производи во Неготино, олеснувањата од четвртиот пакет економски мерки, неговиот бизнис ќе ги ...
сите 346 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Во континуитет последнидва месеца во понеделник бројот на новопзаразени е мал бидејќи лабораториите во недела не работат. Денеска, Министерството за здравство ...
сите 590 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 128 | | | веќе видена

Притвор од 30 дена добија десет лица кои во четвртокот вечерта учествувале во нападот на петмината полициски службеници, од кои еден беше потешко повреден. ...
сите 151 | | | веќе видена

Охрид, 28. септември 2020 (ИНПРЕС) – Само две основни училишта во Охрид добија целосна дозвола од Комисијата за заразни болести за организирање настава со ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Комисијата предложи учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите онлајн настава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: