Пендаровски се повика на член на Уставот во кој стои дека оној што го добива мандатот треба да има обезбедено парламентарно мнозинство


Претседателот Пендаровски пред да го довери мандатот се обрати кусо и објасни зошто му го даде мандатот на Заев. -Врз основа на член 84, согласно член 90 од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во гостувањето на Сител, Петар Богојески од Македонски концепт истакна дека земјата се наоѓа во шах-мат позиција со слаба влада и слаба опозиција. -Се потврди ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Извесно е дека, за неколку денови ќе ја добиеме старо - новата Влада, од коалицијата на СДСМ и ДУИ! Чуму беа предвремени избори, ако ја имаме истата Влада?!? ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Македонски концепт, Петар Богојески преку соопштение прашува зошто имавме предвремени избори, ако ја имаме истата Влада? „Чуму беа предвремени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу јасно беше дека Зоран Заев по секоја цена ќе ја состави владата со единствена цел да се избегне одговорноста за лошото и криминално владеење минатите три ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 400 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во врска со враќањето на дел од хронично болните лица на работа изјави дека мерките се добро проценети и анализирани пред ...
сите 106 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски се повика на член на Уставот во кој стои дека оној што го добива мандатот треба да има обезбедено парламентарно мнозинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: