Сообраќајка помеѓу патничко и товарно возило кај с. Раец, еден тешко повреден


На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Двајца моторциклисти се судриле вчера во Куманово. -Во 16.15 часот било пријавено дека во Куманово, на бул.„Октомвриска револуција“, се случила сообраќајна ...
| | веќе видена | слични

Во сообраќајна несреќа во гостиварското село Врапчиште повреден е мотоциклист. Возачот се здобил со тешки телесни повреди. Голем дел од сообраќајните несреќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дваесетгодишна скопјанка тешко повредена откако синоќа со својот автомобил излетала на булевар „Србија" во Скопје. Извршен бил увид на местото на незгодата од ...
| | веќе видена | слични

По полноќ било пријавено дека на булеварот „Србија“ во Скопје, патничко возило „мерцедес 124“, со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Л.(23) од Скопје, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На протест пред Владата попладнево излегоа мајките на деца до шестгодишна возраст и оние кои се на породилно отсуство. Тие се револтирани од одлуката да им се ...
сите 498 | | | веќе видена

Владата интензивно работи на подготовка на четвртиот пакет економски мерки којшто ќе ги опфати најсиромашните и компаниите, најави министерот за економија ...
сите 114 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 76 | | | веќе видена

На само две недели пред почетокот на новата учебна година на први октомври повторно хаос во образованието. До училиштата не е доставена скратена програма ...
сите 157 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајка помеѓу патничко и товарно возило кај с. Раец, еден тешко повреден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: