Профитот на „Европа“ зголемен за 64 отсто

2 копии

Вкупните приходи на компанијата забележаче раст од 24 процетни на 153,75 милијарди јуани (22,2 милијарди долари), а аналитичарите претходно предвидуваа раст на ...
| | веќе видена | слични

Киенската компанија „Алибаба“ денеска ги објави прелиминарните податоци за приходите и профитот во првиот квартл од тековната финансиска година, што заврши во ...
| | веќе видена | слични

Конечно после избивањето на пандемијата цел свет за одредено време застана, вклучувајќи и бројни нарачки од Кина . Дел од аналитичарите заклучија дека во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Профитот на „Европа“ зголемен за 64 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: