Со новите акции „Свислион“ има речиси 100 проценти сопственост на „Агроплод“

2 копии

Скопската компанија „ПИ Свислион ПИЛ“, која е подружница на српска кондиторска групација „Свислион Таково“, соопшти дека го зголемила својот удел во „Агроплод“ ...
| | веќе видена | слични

Вкупните приходи на компанијата забележаче раст од 24 процетни на 153,75 милијарди јуани (22,2 милијарди долари), а аналитичарите претходно предвидуваа раст на ...
| | веќе видена | слични

Киенската компанија „Алибаба“ денеска ги објави прелиминарните податоци за приходите и профитот во првиот квартл од тековната финансиска година, што заврши во ...
| | веќе видена | слични

Конечно после избивањето на пандемијата цел свет за одредено време застана, вклучувајќи и бројни нарачки од Кина . Дел од аналитичарите заклучија дека во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 303 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со новите акции „Свислион“ има речиси 100 проценти сопственост на „Агроплод“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: