Мирно пост-изборно дипломатско лето

2 копии

Во Македонија на сцена е разградување на парламентарниот систем и негово претворање во консензуална демократија во која е најважно етничкото потекло. Анализа ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на КОВИД-19 дојде во пресрет на најзначајните празници во Христијанството (Велигден), Исламот (Рамазан) и Јудеизмот (Пасха), што дополнително ја ...
| | веќе видена | слични

Џелал Незири, политички аналитичар во Македонија, вели дека договорот за формирање влада меѓу СДСМ и ДУИ е целосно за неетнички прашања, но важен за сите ...
| | веќе видена | слични

Заев и Ахмети имаат огромна историска одговорност денеска да соопштат не само договор дека ќе формираат стабилна политичка влада, туку многу повеќе од тоа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 493 | | | веќе видена

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 405 | | | веќе видена

Вечерашниот протест е со цел да ги потсетиме граѓаните на сите „достигнувања“ т.е. лаги и измами со кои власта ја замајува јавноста на темата здрава животна ...
сите 205 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 87 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 222 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мирно пост-изборно дипломатско лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: