Нашата струја е најевтина, ама за нас е скапа


4 копии

Утре нови протести против поскапувањето на струјата. Денеска истекува рокот од 10 работни дена, во кој граѓаните побараа да се повлече одлуката за повисока ...
| | веќе видена | слични

Не се откажуваме и ќе продолжиме со протестите против поскапувањето на електричната енергија – велат од Конфедерацијата на синдикатите по изјавата на Зоран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Утре попладне (21 август) во неколку градови низ земјава ќе продолжат протестите против зголемувањето на цената на електричната енергија. Досега се најавени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ТЕЦ Неготино е уникатна компанија во домашната економија. Не е „ендемски вид“ туку е „единствениот еднорог“. Оваа термоцентрала е „ладна резерва“ на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска соопшти дека е против барањата на граѓаните за разрешување на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), која донесе ...
| | веќе видена | слични

Бојкотот не е решение само на добар начин ќе служиме ако сме активни од улогата која ни е дадена од граѓаните. Не е решение бојкотирање на институциите на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Претседателот на Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ), Дарко Димовски и претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, Марко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на Владата, изјави вечерва генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервјуто на ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 121 | | | веќе видена

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 303 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нашата струја е најевтина, ама за нас е скапа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: