Лекот РЛФ-100 покажува позитивни резултати кај тешко заболените од коронавирус

3 копии

Швајцарската компанија и нејзиниот американски партнер објавија дека нивниот лек РЛФ-100 (авиптадил) покажува позитивни резултати кај пациенти со коронавирус, ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата на корона вирусот, истражени се можностите за користење на крвни елементи на пациенти кои страдале од КОВИД-19 при лекување на ново ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралиските истражувачи тестираат револуционерен третман за Ковид-19, добиен од – ананас. Професорот Дејвид Морис од болницата Сент Џорџ во Сиднеј и неговиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Заклучивме дека SARS-CoV2 може многу брзо да мутира за да се прилагоди на условите во кои што се размножува“ - изјавил Лука Чичин-Шаин. Група хрватски и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Научниците се на пат да ја разрешат една од најголемите мистерии што го следи коронавирусот, а тоа е зошто некои луѓе минуваат само со полесни симптоми, а ...
| | веќе видена | слични

Научниците ја решија најголемата мистерија поврзана со коронавирусот. Истражување работено со заболени од коронавирусот покажува дека нашиот имунолошки систем ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 419 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 435 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 288 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена

Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е ...
сите 184 | | | веќе видена

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лекот РЛФ-100 покажува позитивни резултати кај тешко заболените од коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: