Има тренд на намалување, ама БРОЈКАТА НА НОВОЗАБОЛЕНИ СЕ УШТЕ ТРИЦИФРЕНА


Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје, Куманово и Гостивар во моментов имаат најмногу активни случаи на заразени со коронавирус. Според последните податоци, во Скопје како активно заразени ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
9 копии

Нови 118 случаи заразени со коронавирус од 1.653 тестирања, тројца починати и 127 оздравени пациенти, беа регистрирани во претходното деноноќие. Тројцата ...
| | веќе видена | слични

Нови 118 случаи заразени со коронавирус од 1.653 тестирања, тројца починати и 127 оздравени пациенти, регистрираше Министерството за здравство во претходното ...
| | веќе видена | слични

Тројцата пациенти починале во болнички услови. Се работи за пациенти од Тетово (64 г.), Штип (82 г.) и Струга (74 г.). Со последните тројца починати, вкупниот ...
| | веќе видена | слични

По зголемениот број случаи на коронавирус во Делчево граѓаните панично и во страв ја примаат секоја информација поврзана со првите позитивни случаи. Ова како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

За Славчо Јорданов, сопственик на приватна фабрика за прехранбена индустрија во Неготино, олеснувањата од четвртиот пакет економски мерки, неговиот бизнис ќе ...
сите 359 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 17674, бројката на оздравени пациенти е 14642, на починати е ...
сите 579 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 128 | | | веќе видена

Притвор од 30 дена добија десет лица кои во четвртокот вечерта учествувале во нападот на петмината полициски службеници, од кои еден беше потешко повреден. ...
сите 151 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има тренд на намалување, ама БРОЈКАТА НА НОВОЗАБОЛЕНИ СЕ УШТЕ ТРИЦИФРЕНА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: