Ене кај е 1 септември, А УШТЕ НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ДЕЦАТА ЌЕ ОДАТ НА УЧИЛИШТЕ


Комисијата за заразни болести, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, треба да има завршен состанок, по што би требало да биде закажана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе нема да се случува само по е-пошта учениците да добиваат материјали за учење, па да му ги враќаат на наставникот. Наставниците задолжително мора да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во живо од училницата ќе се пренесува часот за децата од прво до трето одделение, чии родители одлучиле да не одат на училиште туку ќе учат од дома. Од ...
| | веќе видена | слични

За учениците од прво до трето одделение, на почетокот на учебната година родителот треба да се изјасни дали детето ќе посетува физички настава или ќе следи ...
| | веќе видена | слични

На неколку недели пред почетокот на учебната година вистински скандал го тресе основното училиште ,,11 Октомври’’ каде на само неколку денови пред почетокот ...
| | веќе видена | слични

„Нашиот глас веќе долго време не е слушнат. Родителите нè игнорираат, МОН исто така. Ние им ги испраќаме нашите предлози и протоколи, тие не даваат никаква ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, потврдени се 48 нови случаи на коронавирус од 387 тестови, а починаа четири лица, соопшти Министерството за здравство.Во Скопје се ...
сите 618 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 128 | | | веќе видена

Преку нов пакет економски мерки вреден 470 милиони евра Владата ќе се обиде во третиот квартал од годинава да го спречи падот на БДП од вториот квартал и со ...
сите 347 | | | веќе видена

Притвор од 30 дена добија десет лица кои во четвртокот вечерта учествувале во нападот на петмината полициски службеници, од кои еден беше потешко повреден. ...
сите 151 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска повторни упати порака и потсетување до родителите кои користат продолжено породилно боледување и до ...
сите 130 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ене кај е 1 септември, А УШТЕ НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ДЕЦАТА ЌЕ ОДАТ НА УЧИЛИШТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: