Бројот на новозаразени и натаму трицифрен, иако има тренд на намалување


Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Нови 118 случаи заразени со коронавирус од 1.653 тестирања, тројца починати и 127 оздравени пациенти, беа регистрирани во претходното деноноќие. Тројцата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Скопје, Куманово и Гостивар во моментов имаат најмногу активни случаи на заразени со коронавирус.Според последните податоци, во Скопје како активно заразени се ...
| | веќе видена | слични

Нови 118 случаи заразени со коронавирус од 1.653 тестирања, тројца починати и 127 оздравени пациенти, регистрираше Министерството за здравство во претходното ...
| | веќе видена | слични

Тројцата пациенти починале во болнички услови. Се работи за пациенти од Тетово (64 г.), Штип (82 г.) и Струга (74 г.). Со последните тројца починати, вкупниот ...
| | веќе видена | слични

По зголемениот број случаи на коронавирус во Делчево граѓаните панично и во страв ја примаат секоја информација поврзана со првите позитивни случаи. Ова како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 651 | | | веќе видена

Покрај другите изненадувања на кои јавноста сведочење вчера по Седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, една интересна нова личност влегува во еден од ...
сите 107 | | | веќе видена

Врховниот суд на Република Македонија уште не ги пратил во Кривичен суд Скопје, списите за предметот „Тенк”, со кој се потврдува казна од 4 години затвор за ...
сите 154 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска во неговиот кабинет ја прими Мајлинда Брегу, генерална секретарка на Советот за регионална соработка.На ...
сите 461 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 117 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на новозаразени и натаму трицифрен, иако има тренд на намалување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: