Петмина патници од летот Скопје - Турку во вторникот позитивни на Ковид-19

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии
4 копии

Хрватска може да се отстрани од британскиот список на безбедни дестинации, откако во земјата се регистрирани случаи на увезен коронавирус од Хрватска, пишува ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Грција загубена туристичката сезона поради пандемијата, Албанија почнува со лекување на пациенти од Ковид-19 со ковалесцентна плазма, ова се најжешките ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на словенечката влада, Јелко Кацин, рече дека властите во текот на утрешниот ден ќе одредат краен рок за враќање на словенечките граѓани од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во општина Центар според последните податоци има 96 активни случаи, а толку заболени има моментално и во скопската општина Аеродром. Со ова практично Центар го ...
сите 335 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 191 | | | веќе видена

Граѓани кои живеат во зградата на поранешната министерка Гордана Јанкулоска го прашуваат министерот за внатрешни работи до кога планира да им ги проверува ...
сите 124 | | | веќе видена

Јавен обвинител по предлог на опозицијата е завршена тема. Христијан Мицкоски го бара ова преку протести, но за власта е неприфатливо. Шансата е пропуштена ...
сите 77 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 230 | | | веќе видена

Профункционира Единствената национална платформа за онлајн учење. Веќе е достапна на адресата www.schools.mk . Министерството за образование испратило насоки ...
сите 419 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 121 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петмина патници од летот Скопје - Турку во вторникот позитивни на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: