Што треба да направат физичките и правните лица кои ги користеле услугите на Еуростандард банка


Гувернерката на Народната банка во текот на вчерашниот ден ја укина дозволата за основање и работење на Еуростандард банка АД Скопје, а за денес најави дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Без малку илјада штедачи поделени во за сега три групи почнаа да се самоорганизираат со цел, како што велат да ги остварат своите права откако на 12 август ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Штедачите во „Еуростандард банка“ кои имаат повеќе од 30.000 евра на сметките повикуваат на обединување за да се организираат и да се претстават пред сите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Штедачите во „Еуростандард банка“ кои имаат повеќе од 30.000 евра на сметките, преку писмо до медиумите повикуваат на обединување за да се организираат и ...
| | веќе видена | слични

По пропаѓањето на „Еуростандард банка“, дел од штедачите се очајни, па денеска упатија апел до медиумите да го објават нивниот повик на оние 780 штедачи кои ...
| | веќе видена | слични

Се огласија 780-те штедачи на Еуростандард банка, чии штедни влогови надминуваат сума од 30 илјади евра, што значи дека нема целосно да бидат обесштетени, туку ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Според тврдењата на упатените во оваа област и банкарскиот сектор, граѓаните во Македонија продолжија да им веруваат на домашните банки, пренесува Фактор . ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните во земјава продолжија да им веруваат на домашните банки. Нема никакви повлекувања на депозити, и покрај пропаѓањето на Еуростандард банка, на која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче по деветтата седница на Советот за безбедност за актуелната ситуација со пандемијата на Kовид-19 во земјава, на ...
сите 455 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 420 | | | веќе видена

Уште една наставничка од Кавадарци е позитивна на КОВИД-19, но таа работи надвор од оваа општина, потврди за МИА д-р Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог ...
сите 455 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 143 | | | веќе видена

Прес-конференција на заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски.
сите 181 | | | веќе видена

– Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска од СДСМ, која вчера на својот фејсбук-профил објави дека е позитивна на Ковид-19. ...
сите 88 | | | веќе видена

Она што јас можам да го потврдам е дека немам некои нови информации кои што ги пишуваат меѓународните портали, а нашите медиуми ги пренесуваат, вели премиерот ...
сите 312 | | | веќе видена

76 ГОДИНИ „НОВА МАКЕДОНИЈА“ Седумдесет и шест години не се јубилеј на некој настан, но секако дека може да бидат повод за опсервација, анализа и оцена. Овој 29 ...
сите 27 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз смета дека надлежните власти треба да преземат итни и храбри чекори во борбата против аерозагадувањето кое со почетокот на грејната сезона ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што треба да направат физичките и правните лица кои ги користеле услугите на Еуростандард банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: